Join date : 2008-03-18
Age : 34
Mjesto : Sarajevo

Kup Bosne i Hercegovine Empty
KomentarNaslov komentara: Kup Bosne i Hercegovine   Kup Bosne i Hercegovine Icon_minitimeTue Mar 18, 2008 4:48 am

Kup BiH: Željo izbacio Sarajevo, Zrinjski Široki
Mnogo uzbuđenja su nam donijeli revanš susreti četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine u kojima su na kraju razloga za slavlje imali nogometaši Željezničara, Zrinjskog, Slobode i Posušja.
Nakon dugo, dugo vremena ljubitelji nogometa u Bosni i Hercegovini su konačno mogli uživati u uzbuđenjima koje je donio domaći nogomet i krajnje uzbudljivi revanš susreti četvrtfinala Kupa naše zemlje. Šest pogodaka na jednom meču, borba do poslednjeg trenutka i izvođenje jedanaesteraca u kojima prolazi gostujuća ekipa je zaista nešto što nismo navikli da gledamo na našim nogometnim terenima.

Tako nam je novi gradski derbi između Sarajeva i Željezničara donio sjajnu utakmicu u kojoj je Sarajevo slavilo pobjedu od 4:2, ali Željezničar prolaz u polufinale gdje se našla i ekipa Zrinjskog koja je na penale eliminisala aktuelnog osvajača Kupa Širokog Brijega. Do polufinala su došle i ekipe Slobode i Posušja koje ipak nisu imale većih problema u mečevima protv Leotara i Laktaša, te su plasmanom u polufinale Kupa došle još bliže izlasku u Evropu.

Manijaci slave prolaz i pravilo gola u gostima

Sarajevo
- Željezničar 4:2

Stadion Asim Ferhatović Hase, Gledalaca: 9.000, Sudija: Novo Panić (Doboj).
Strijelci: 0:1 (16.) Dialiba, 1:1 (18.) Turković, 2:1 (33.) Hadžić, 2:2 (50.) Rovčanin, 3:2 (70.) Handžić, 4:2 (81.) Turković (81).
Žuti kartoni: Vugdalić, Dialiba (Željezničar), Zukić, Handžić (Sarajevo).
SARAJEVO: Alaim, Bučan, Milošević, Zukić (od 55. Kurto), Milenković, Janjoš (od 46. Džakmić), Duro, Hadžić (od 62. Sadiković), Handžić, Raščić, Turković.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Joldić, Vugdalić, Cocalić, Kuduzović, Muharemović, Wood, Pelak (od 77. Bekrić), Štilić (od 85. Filipović), Rovčanin (od 90. Jamak), Dialiba.

Derbi susret na Olimpijskom stadionu Koševo je danas odigran pred nekih 9 000 gledalaca, a otvoren je dominacijom igrača Sarajeva koji ipak ne stvaraju neke izglednije prilike. Na drugoj strani, nogometaši Željezničara su bili u podređenom položaju sve do 16. minute kada loptu na centru terena dobiva Dialiba Boubacar koji je potom sjajnim solom prodorom prošao pored Semjona Miloševića i Muhidina Zukića, te potom plasirao loptu u mrežu nemoćnog Muhameda Alaima za veliko slavlje navijača svog tima.

Međutim, ni domaći navijači nisu trebali dugo čekati na svoje prvo slavlje koje im je već u 18. minuti donio Almir Turković koji se na pravom mjestu u pravo vrijeme našao nakon što je Admir Raščić zatresao prečku gola gostiju i sa samo dva metra zatresao mrežu Ibrahima Šehića. Golman Željezničara se ipak istakao nešto kasnije kada zaustavlja udarac Harisa Handžića, ali je opet nemoćan bio u 33. minuti kada upravo Handžić dobrim ubačajem pronalazi Damira Hadžića koji dovodi svoju ekipu u vodstvo od 2:1 i vraća svojm navijačima nadu u prolaz.

Radost navijača Sarajeva je ipak trajala samo do pete minute drugog poluvremena kada odbrana njihovog tima još jednom loše reaguje što koristi Damir Rovčanin i poravnava na 2:2, ali i donosi svom timu još jedan pogodak u gostima što je značilo da Sarajevo sada treba da postigne tri gola. Iako je nakon drugog primljenog pogotka došlo do velikog pada u njihovoj igri, igrači Sarajeva uspjevaju da konsoliduju svoje redove i do vodstva od 3:2 stignu u 70. minuti kada je mrežu Šehića zatresao danas raspoloženi Haris Handžić, prizemnim udarcem sa lijeve strane.

Narednih desetak minuta ne donosi puno uzbuđenja, ali je Koševo eksplodiralo u 81. minuti kada svoj drugi današnji pogodak, na dobru asistenciju Miloševića, postiže Almir Turković i donosi Sarajevo u vodstvo od 4:2. Par dobrih napada domaćeg tima, a posebno prilika Semjona Miloševića u sudijskoj nadoknadi su mogli presuditi timu Željezničara, ali ipak nisu tako da su na kraju izabranici Sime Krunića bili ti koji su obezbijedili plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine i to zahvaljući golu postignutom u gostima jer konačni rezultat dvomeča gradskih rivala iznosi impresivnih 5:5.

___________________

Preuzeto sa : Sportin.ba
Na vrh Go down
Winterfresh

Winterfresh

Age : 34

KomentarNaslov komentara: Re: Kup Bosne i Hercegovine   Kup Bosne i Hercegovine Icon_minitimeThu Mar 20, 2008 5:56 pm

Musemić: Život ide dalje

Kraj derbija između Sarajeva i Željezničara trener bordo tima, Husref Musemić, dočekao je u velikoj nervozi.
Da je ovakvih utakmica više, bilo bi više i gledalaca. Ovim smo susretom digli derbi na viši nivo, izjavio je Musemić dodajući da su njegovoj ekipi presudile greške iz prve utakmice.

Očito je da smo na Grbavici napravili previše grešaka, koje nismo mogli nadoknaditi. Dva smo se puta uspjeli vratiti u utakmicu nakon vodstva Željezničara. Mogu samo čestitati svojim fudbalerima koji su, očito, dali sve od sebe i borili se do posljednje sekunde. Na kraju, nismo ispali od Ilijaša ili Vrbanjuše, ispali smo od ekipe od koje se može ispasti. Život mora ići dalje, rekao je Musemić.

Trener Sarajeva je tokom utakmice imao dosta prigovora na suđenje Nove Panića...

Znam dosta dugo Novu Panića. On je iskusan sudija koji neće dozvoliti da se nešto bitno desi u posljednjim sekundama.

Winterfresh

Winterfresh

Age : 34

i za sve ostale koji su bili na utakmici bez obzira na prolaz Zeljeznicara, lijepo je bilo otici na kosevo i vidjeti lijepu utakmicu, sa mnogo golova. Utakmicu kakva se rijetko vidja na nashim terenima.

Nakon dvije utakmice ukupan rezultat je bio Sarajevo - Zeljeznicar 5 : 5

U prvoj utakmici na Grbavici slavio je Zeljeznicar sa 3 : 1
A u revansu na stadionu Asim Ferhatovic - Hase slavilo je Sarajevo sa 4 : 2

Zeljeznicar je osigurao prolaz u polufinale zbog dva gola u gostima.